Organizasyon Hakkında

Türkiye'nin Devleri sektöründe öne çıkan isimlere il il ayrılarak ödüllerini teslim eder. Her il ve her sektörden profesyoneller ödüllerini ünlü isimleri ellerinden alırlar.

Organizasyon Yapısı

Yeşilçam Medya tarafından düzenlenen gece Anfaş ile iş birliği içerisinde yapılmaktadır.
 • Yer: Anfaş Kongre ve Fuar Merkezi
 • Tarih: 14 Ağustos 2020
 • Saat: 19:00
 • Ödül Kategorisi: 50
 • Organizatörler: Köksal Selcik - Akın Gürleyen

Sunucu

Derya Uğur Demirhan

 • Tv Programcısı ve Deryaca programının Yapımcı-Sunucusudur.
 • Yazar olarak 26 farklı kadının hayatını işlediği "Deryaca" isimli bir kitabı mevcuttur.
 • Astrolog olarak astroloji danışmanlığıda yapmaktadır.
 • Aynı zamanda stil danışmanlığı da yapmaktadır.

Konuk Sanatçılar

Ümmü Erbil

 • TRT tarafından düzenlenen 50. Yıl genç mikrofon ses yarışmasına katılmış ve bölge 1. si olmuştur.
 • Genç mikrofon ses yarışması adlı ilk albümle profesyonel müzik hayatına adım atmıştır.
 • 2015 senesinde Kültür Bakanlığı tarafından açılan sanatçı belgesi alma sınavını da başarılı bir şekilde vermiş ve Kültür Bakanlığı sanatçı belgesini almaya hak kazanmıştır.
 • Güncel albüm sayısı 6 adettir.

İrina Yalçın

Rusya Tataristan Kazan Devlet konservatuar keman virtüöz bölümü eğitimi Türkiye ağırlıkı Keman,piano,gitar,baş gitar,akordion,klavye çalan,6 dilde şarkı söyleyen Türkiye'de sanatla ilgili TV program sunucusu öğrencileri her ülkede Amerika,Rusya,Fransa,Almanya.Aynı zamanda Red Quertet'te keman çalarak birinci , Kuartet Antalya Devlet Konservatuarı bazında.Uzak okullarda müzikten ve sanattan yoksun kalmış çocuklar için keman ve müzik konferansı (anlatım ile konser) veriyor.

Nefes Halk Dans Grubu Ümit Balkız

25 seneyi aşkın bir süredir en eski kültürümüzden olan halk oyunları ile ilgileniyorum.Kültürümüzü yeni nesile aktararak yüzyıllardır günümüze kadar gelen ışığı söndürmemeye çalışıyorum.Her ilimizin ilçemizin danslarını icra ederek okullarda yeni yetişen çocuklarımıza ve turizm bölgesi olan Antalya'mızda otellerde turistlere göstererek bilinçlenmelerini sağlıyorum. Hem eğlendiriyorum hemde yörelerimizin oyun ve kostümlerini tanıtıyorum

Konuklar

ANFAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı

Anfaş ve Expo Center Yönetim Kurulu Başkanı Ali Bıdı, 1949 yılında Antalya’nın Korkuteli ilçesine bağlı Garipçe Köyü’nde doğdu. 1971 yılında Almanya’ya gitti. Almanya’da sanat okulunu bitirerek, Konstanz Üniversitesi’nin düzenlediği 6 aylık işletme kurslarına ve daha sonra da 6 aylık sıhhi tesisat ve güneş enerjisi kursuna katıldı. 16 yıl Almanya’da çalıştıktan sonra 1987 yılında Türkiye’ye döndü ve Gelişim Teknik Şirketi’ni kurdu. 1987 yılında Ali Bıdı tarafından Antalya’da kuruldu. Firma’nın ilk iştigal konusu, güneş enerjisi sistemleri imalatı oldu. Aynı yıl içinde polipropilen tesisat sistemi konusunda pazarının lideri konumundaki Almanya merkezli Aquatherm GmbH Firması'nın Türkiye genel distribütörlüğü alındı. Sayın Bıdı, 2013 yılında Ali Bıdı Sağlıklı Yaşam A.Ş. adı altında Physiotherm derin ısı kabinlerini Türkiye’ye getirerek, sağlıklı yaşam alanında bir ilke imza atmıştır. Kabinler, rahatsızlıkları doğal bir şekilde yatıştırmak amacıyla ısının gücünü kullanır. Uzun vadeli iyi olma hissi sağlar ve sağlığınızı desteklemektedir.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken

1949 yılında Malatya’da dünyaya gelen Bendevi PALANDÖKEN, 1962 yılında Ankara’nın Cebeci semtinde bakkal olarak başladığı meslek hayatını, halen aynı dükkânda devam ettirmektedir. 1965 yılında Denetim Kurulu üyeliğine seçildiği Ankara Bakkallar ve Bayiler Derneği’nde 1978-1984 yılları arasında Başkanvekilliği görevini yapan, 1984 yılında Dernek Başkanlığına seçilen PALANDÖKEN, bu tarihten günümüze kadar düzenlenen tüm genel kurullarda, genel kurul üyelerinin güvenoyunu alarak Ankara Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanlığı görevini halen sürdürmektedir.

Film.San Vakfı Başkanı Engin Çağlar

Türk Sineması Yeşilçam dönemi Sanatçısı ENGİN ÇAĞLAR 1940 yılında İstanbul'da öğretmen bir ailede dünya'ya gözlerini açtı. Robert Kolej ve Şişli Terakki Lisesinde eğitim aldı. Dövizli talebe olarak Almanya'da İç Mimari okudu. Askerliğini Bahriyeli olarak yaptı. 1968 yılında SES MECMUASI Kapak Yıldızı yarışmasını kazanarak sinemaya girdi. İlk filmi ÖKSÜZ dür. Günümüze kadar onlarca sinema filminde başrol oynadı. En çok izlenen filmleri: KADIN DEĞİL BAŞ BELASI, GÜNAH BENDE Mİ?, KINALI YAPINCAK, DAĞDAN İNME, FERİDE, HASRET, SÜREYYA, RÜYALAR GERÇEK OLSA, SEN ALIN YAZIMSIN. Pek çok film festivalinden ve üniversiteden onur ödülleri aldı. Belediyelerde halka açık sinema sohbet programları yapmaktadır. 2011'de YEŞİLÇAM'IN GÜLEN YÜZÜ: ENGİN ÇAĞLAR adlı belgeseli hazırladı. 2011'de YEŞİLÇAM'IN GÜLEN YÜZÜ: ENGİN ÇAĞLAR kitabını da kendisi yazdı. 2016'dan beri FİLM SAN VAKFI başkanlığı yapmaktadır.

TÜRKİYE GAZİLER ve ŞEHİT AİLELERİ VAKFI Lokman AYLAR

31.07.1975 Tarihinde Yozgat Akdağmadenin ’de doğdu çocukluğunun bir bölümünü orada geçirdi 16 yaşlarında Ankara’ya gelmiş. Çalışması gerektiği için eğitimini tamamlayamamıştır.1996 Yılın'da Hakkâri Çukurca’da  Askerlik görevini yaparken Vatan uğruna bir gözünü ve bir böbreğini kaybedip Emekli Gazi olmuştur.2011 yılında ise Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı'nın Kurucular Kuruluna seçilmiştir. 2013 Yılında Lokman Aylar Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Genel Başkanı olarak atanmış ve hala görevine devam etmektedir.

Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği DR. ERKAN YAĞCI

1979 doğumlu olan Erkan Yağcı,  Bilkent Üniversitesi - Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümünü birincilikle bitirdi. Üniversite öğrenimi yıllarında Uluslararası Etik ve Kalite Enstitüsü tarafından Türkiye’den lider kişi seçildi. Lisans çalışmalarının ardından uluslararası eğitimine Amerika Birleşik Devletleri, Boston şehrinde,  Northeastern Universitesi D’Amore-McKim School of Business’ da işletme ana bilim dalında yüksek lisansını tamamladı (MBA). Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği Genel Başkanı ve Başarılı bir iş adamıdır.

Döşemealtı İş Adamları Derneği Genel Başkanı Antalyaspor'un eski başkanı Gültekin Gencer

19 Temmuz 1963 Antalya doğumlu olan Gültekin Gencer, ilk-orta ve lise eğitimini Antalya'da tamamladı. Gençlik yıllarını sporculukla geçiren Gültekin Gencer 1974-80 yılları arasında 8 yıl yelken sporunda Antalya şampiyonluğu yaşadı ve 1977 yılında Türkiye 3.sü olarak Antalya'ya ilk ulusal düzeyde dereceyi kazandırdı.Başarılı  bir iş adamıdır.

Türkiye aşçılar ve şefler federosyonu genel başkanı Bayram özerk

Federasyonumuz amaçlarına uygun hareket edilmesi ve aşçılık mesleğine ve sektöre daha fazla hizmet etmesi gerektiğine dikkat çeken Özrek ,Bundan sonra ayrıştıran değil birleştiren olacağız , meslektaşlarımız ve öğrencilerimizle daha yakın ilişkiler kuracak meslektaşlarımızın eğitimleri ile daha yakında ilgileneceğiz Türk mutfağını ulusal ve uluslararası platformda tanıtılması ve markalaşması için çalışmalar yapacağız Aşçılık mesleğinin çağın gerekliliklerine uygun şekilde gelişmesi için çalışmalar yürütecek ve bu alandaki teknolojiyi yakından takip ederek Türk mutfağına entegre olmasını sağlayacağız Kısacası çok köklü bir geçmişi olan dünyanın her yerinde bilinen bir federasyonun sıfırdan inşa edecek sadece ülkemizin ve mesleğimizin çıkarları doğrultusunda hizmet etmesini sağlayacağız Bu yolda beni yalnız bırakmayan başta federasyon başkan yardımcımız Turgut ay olmak üzere bütün dernek başkanı meslektaşlarıma ve delegelerimize teşekkürleri bir borç bilirim

ANSİAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI AKIN AKINCI

22 Mart 1960 Antalya doğumludur. İlk, orta ve lise eğitimimi  Antalya'da tamamlamıştır. 1982 yılında İ.D.M.M.A Galatasaray Mühendislik Fakültesi (Yıldız Teknik Üniversitesi) İnşaat Bölümü'nden mezun olan AKINCI, askerlik sonrası yaklaşık iki yıl kadar çeşitli şantiyelerde çalıştıktan sonra 1986 senesinde kendi ofisini kurmuştur.Bu süre içerisinde betonarme, çelik yapı projelendirme, yapı performans ve güçlendirme projeleri, şantiye uygulamaları ve müteahhitlik hizmetlerinde bulunan AKINCI, yurtiçi ve yurtdışında orta ve büyük ölçekli çeşitli turizm yapıları, prestij binaları, idari ofisler gibi yapıların betonarme ve çelik projelendirmelerini üstlenmiştir.1992-1998 yılları arasında üç dönem, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeliği'ni de yürüten AKINCI, bir dönem Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) 44. Grup (Mühendislik) Meslek Komitesi'nde çalıştıktan sonra 2010 yılında yine aynı meslek komitesinden seçilerek ATSO meclis üyeliği yapmıştır.Halen AKIN AKINCI MÜHENDİSLİK BÜROSU olarak sekiz kişilik ekibiyle mühendislik hizmetlerini sürdüren AKINCI, evli ve iki kız babasıdır.  

TÜRKİYE MUHTARLAR FEDERASYONU GENEL BAŞKANI RAMAZAN ÖZÜNAL

TÜRKİYE MUHTARLAR FEDERASYONU GENEL BAŞKANI

Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Vural Savaş

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. 1972'de Ankara Hakim adayı olarak mesleğine başladı. Sırasıyla Aralık ve Gülnar hakimliği ile Yargıtay Ceza Genel Kurulu Tetkik Hakimliği görevlerinde bulundu. 7 Kasım 1987'de Yargıtay üyeliğine seçildi. 1990 yılında Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu yedek üyeliği ve 1993 yılında Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu asıl üyeliğine seçildi; Seyfi Oktay'ın Adalet Bakanı olduğu dönemde yapılan bazı atamalar ve seçimleri içine sindiremediği için bu görevinden Mart 1994'te istifa etti. Yargıtay Büyük Genel Kurulunca gösterilen adaylar arasından 17 Ocak 1997 tarihinde Süleyman Demirel tarafından Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına seçildi. 28 Şubat sürecinde Refah Partisi, daha sonra Fazilet Partisi'nin kapatılma davalarını açtı. 19 Ocak 2001 tarihinde kendi isteğiyle emekliye ayrıldı. Daha sonra Antalya'ya yerleşmiştir. Sözcü gazetesinde köşe yazarlığı yaptı. Evli ve üç çocuk babasıdır.

Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Yönetim Kurulu Başkanı YELİZ GÜL EGE

1978 yılında Antalya’da doğdu. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü’nden 2000 yılında Bölüm birincisi olarak mezun oldu. Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Turizm İşletmeciliği Yüksek Lisans Programından 2004 yılında mezun oldu. Yüksek lisansı süresinde Araştırma görevlisi olarak akademsiyenlik görevini yürüttü. Yapmış olduğu akademik görevden istifa ederek baba mesleği olan otelciliğe geri döndü. Şu an, Kemer’deki konaklama sektöründe hizmet veren otellerinde yönetim kurulu üyesi. 21 Eylül 2017’de Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Yönetim Kurulu Başkanı olan Yeliz Gül Ege, ATAV çatısı altında yer alan Antalya Kongre Bürosu Başkan Yardımcılığı görevini de yürütmektedir.Bir Antalya gönüllüsü olan Yeliz Gül Ege, Antalya Kadın Müzesi’nin kurucularından olan , aynı zamanda Antalya Yüksek İstişare Konseyi (AYİK), TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği) Kadın Girişimciler Kurulu, Gastronomi Birliği Derneği ve Kemer Yelken Kulübü üyesidir. Mustafa Aykut Ege ile evli, Selin ve Arsel’in annesidir. İngilizce bilmektedir. Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV) Başkanı Yeli Gül Ege, Meetings, Incentives, Conferences, Exhibitis (MICE- Kongre turizmi) sektörünün Oscar'ı olarak kabul edilen ACE of MICE. Awards 2019 Başarı Ödülü’nü aldı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Eski Başbakan Yardımcılığı Ekonomi Turizm Kültür Ve Spor Bakanlığı Koordinatör / Temsilci Münir Erer Korman

Slovenya Cumhuriyeti Antalya Fahri Konsolosu SEDAT PEKER

ANTALYA SPOR ESKİ BAŞKANIDIR ANTALYA DA  BAŞARILI İŞ ADAMIDIR

Uluslararası Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu Genel Başkanı ve Avrupa Ekonomi Ticaret ve Sanayi Odası AB Entegrasyon Ofisi Başkanı Mete Kaçar

Çifteler Köy Enstitüsü mezunu. Öğretmen bir baba, annenin 7. evladı olarak 1963 yılında Akşehir´de doğdum. İlk, orta, lise tahsilimi Akşehir´de gerçekleştirdim. Değişik üniversitelerde okudum ve hala da okumaya devam ediyorum. Uzun yıllar Akşehir siyasetinde ve ticaretinde hizmet ettim. 2007 yılında sivil toplum kuruluşları ile çalışmalarım resmiyet ve hız kazandı. Güzel bir aşevi ile hayırseverlik hizmetlerini başlattık. Arkasından kısa adı UTEF olan, Uluslararası Tüm Engelliler Yaşlılar Kimsesizler Federasyonu´nun kurucu genel başkanı oldum. Ve halen de bu görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyorum. Buradaki hizmetlerimiz; Kimsesizlerin kimsesi olmak, Federasyonumuza bağlı dernekler vasıtası ile sosyal, kültürel alanlarda engellilerimize ve yaşlılarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu gün itibariyle UTEF; 60 il, 100 ilçe, 9 ülke temsilcisi ile hizmet etmeye devam ediyor. 2018 yılı itibari ile de kısa adı ANTSEVAK olan Antalya Sağlık Turizmi Eğitim Geriatri Rehabilitasyon Engelli ve Sosyal Hizmetler Vakfı´nın mütevelli heyeti ve yönetim kurulu başkanlığına getirildim ve halen bu görevim de devam etmektedir.

Akdeniz Sanayici ve İş Adamlar Derneği Genel Başkanı Veysel Mutlu

1976 yılında Muş merkeze bağlı Yoncalıöz köyünde 6 çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak dünyaya geldim. Henüz 2 yaşındayken babamı kaybettim. Hayatın zorlukları ile erken yaşta tanıştım. Özellikle bizim dönemimize ilköğretimde oldukça zordu birleştirilmiş sınıflarda eğitim alıyorduk aynı zamanda en önemli sorun dil bilmiyorduk öğretmenimizle iletişim kuramıyorduk. Bu zorluklara rağmen eğitime olan sevgim ve ilgim her zaman fazla idi. İlköğretimimi eğitimi köy okulunda aldıktan sonra hem ekonomik sorunlar hem de iş imkanı bulabilmek için 13 yaşında Antalya’ya geldim burada çeşitli iş kollarında çalışarak hem aileme ekonomik destek oldum hem de ortaokul ve lise eğitimimi tamamladım. Eğitimin ülke insanlarımız içinde olmazsa olmaz olduğu düşünüyorum, eğitim ile toplumumuzun kalkınacağı ve toplumumuza huzurun hâkim olacağı kanaatindeyim.

AVRUPA TÜRK İŞ ADAMLARI KONSEY GENEL BAŞKANI AZİZ ŞAHİN

ATiK Ticaret ve İşbirliği Konseyi Genel Başkanı
ATİK - ATİK  Ticaret ve   İşbirliği Konseyi Genel Başkanı ve UEMP- Avrupa Belediyeler Birliği İcra Kurulu Başkanı Aziz ŞAHİN;  İşadamı Aziz Şahin 1993-1995 HÜRTÜRK-Hürrüyetçi Türk Alman Dostluk Fedarasyonu Gençlik Kolları Genel Başkanlığı, 1995-1997 Avrupa Türk Konseyi Başkanlığı, 2000-2003 Türsab-Türkiye Seyahat Acantaları Birliği Almanya Temsilcisi, 2004-2011 Polonya Türk İşadamları Konseyi Başkanı, 2010-2011 PLTC-Polonya Türkiye İşbirliği Merkezi Başkanı, 2005-2011 ATİK-Avrupa Ticaret ve İşbirliğ Konseyi Genel Başkanı, 2006 Yılında kurucu başkanlığında kurulan Dünya Ekonomi İşbirliği Koordinasyon Derneği Başkanlığını devam ettirmektedir.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği’nin (POYD) Genel Başkanı Ülkay Atmaca

Otelcilik sektöründe, profesyonelliği geliştirmek, sektör yöneticileri arasındaki yardımlaşma ve iletişimi kuvvetlendirmek : sektörün ve yöneticinin sorunlarına müşterek çözümler aramak ; yöneticinin sektördeki gerçek rolünü ve yerini bulmasını sağlamak ve Otel yöneticiliği mesleğine belli bir düzen getirmek amacıyla gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de 1992 yılında POYD Antalya’ da büyük bir ilgi ve katılımla kurulmuştur. Ülkay Atmaca POYD'un başkanı olup başarılı bir iş adamıdır.

Seyahat Acentaları Yöneticiler Derneği Genel Başkanı Hamit Kuk

1970 yılında Rize de doğmuştur. İlk, orta ve Lise Eğitimini Rize’de tamamlamıştır. Erciyes Üniversitesi’nde Turizm işletmeciliği ve Otelcilik okuyan Hamit Kuk, 1990 yılından beri Turizmin içinde.Bir süre otellerde çalıştıktan sonra 1994 yılında Acenteciliğe başlayan Hamit Kuk, uzun yıllar Türkiye’nin en büyük incoming acentelerinde üst düzey yöneticilik görevini yapmıştır. 2011 yılında Antalya’da Pixel tur’u kuran Kuk, Almanya’da faaliyet gösteren iki ayrı Tur Operatörünün kurucu ortaklığını da yapmıştır. Bu şirketlerdeki hisselerini 2014 yılında sattıktan sonra 2015 yılında Passo Turizm Seyahati kurmuştur. Halen başta Avrupa ülkeleri olmak üzere birçok ülkeden Incoming hizmeti faaliyetlerini yürütmektedir. Türkiye seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Akdeniz Bölge Temsil Kurulu üyeliğinin yanı sıra TÜRSAB Incoming Turizmi İhtisas Başkanlığı görevini yürütmektedir. Hizmet İhracatçıları Birliği (HİB) Turizm Komitesi üyesidir. Skal International Antalya Kulübü ve Spor Turizm Birliği üyesi olmanın yanında Seyahat Acenteleri Yöneticileri Derneği (SAYD) Başkanlığı görevini yürütmektedir.

Spor Turizm Birliği Başkanı Recep Şamil Yaşacan

Rize doğumlu olup Antalya ' da yaşamakta başarılı bir iş adamıdır

Antsevak Vakfı Mütevelli Şecaattin ZENGİNOĞLU Antsevak Vakıf

Kültürel ve sosyal hizmetler, toplumsal dayanışma ve yardımlaşma, ekonomik ve mali bakımdan güçsüz durumda olanları ve şehit ailelerini desteklemek, güçlendirmek ve onların sosyal ve ekonomik durumlarını düzeltmek; madde bağımlılığı mücadelesi; doğanın, çevrenin, biyolojik çeşitliliğin, araştırılması ve korunması; sürdürülebilir yaşam ve sürdürülebilir kalkınma yaklaşımlarının geliştirilmesi ve örneklenmesi; çevre ve doğayı ilgilendiren tüm sektörlerde etkili proje ve yaklaşımların geliştirilmesi ve toplumda bu konularda bilincin artırılmasına katkı verilmesi, çevre kirliliğinin önlenmesi ve iyileştirilmesi, kırsal ve kentsel alanda arazinin ve tabi kaynakların en uygun şekilde kullanılması ve korunması, ülkenin doğal bitki ve hayvan varlığı ile tabii ve tarihi zenginliklerinin korunması için maddi ve manevi katkıda bulunmak 

ANTALYA Doğu ve Güneydoğu İşadamları Derneği ve Ağrılılar Derneği Genel Başkanı ARİF AYKUT EMİNOĞLU

Antalya'da uzun yıllardır inşaat sektöründe ve ticaret sektöründe başarılı bir iş adamıdır

Kır Pınarda Başpehlivan İsmail Balaban

Kendisi gibi yağlı güreşçi olan Turan Balabanın ikizidir.652 ve 655. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde birinci gelerek iki kez başpehlivan unvanını kazandı.2012 yılında gerçekleşen 651. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başaltında üçüncü olarak başpehlivanlık kategorisinde mücadele etme hakkını kazandı. 2013 yılındaki 652. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde finale kalıp başpehlivan olmayı başardı. 2014 yılındaki 653. Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde finalde Fatih Atlı'ya yenilerek 2. oldu. 656. Kırkpınar Yağlı Güreşleri finalinde Orhan Okulu'yu yenerek 2. kez Başpehlivan oldu. 2013 yılında yapılan 652. Kırkpınar yağlı güreşlerinde ise Ali Gürbüz'e finalde yenildi. Fakat Ali Gürbüz'ün doping testi pozitif çıkınca ve altın kemer İsmail Balaban'a verildi .

İnayet Öztürk Yücetaş Kadının Sesi Platform Derneği

4 Şubat 1981 Kilis doğumluyum. 12 yıldır Antalya’da yaşıyorum 2 erkek çocuğum var. Eşim Hâkim, bu sebeple Eskişehir, ordu ve Van da yaşadık. Küçüklüğümden bu yana hep hayalimdi insanlara yardım etmek, onları mutlu edebilecek işler yapmak insanların yüzündeki o tebessümü, mutluluğu görmek tarif edilemez bir duygudur. Beni tanıyanlar ne kadar yardımsever ve merhametli bir yapıya sahip olduğumu bilirler. Daha önce yaşamış olduğum şehirlerde ve şu an yaşamakta olduğum Antalya da engelliler, kimsesizler, yaşlılar, lösemiyle savaşanlar ve mağdur kadınlar benim hassas noktam olmuştur. Onlarla vakit geçirmek, onlar için bir şeyler yapabilmek her zaman hedefimdir.Kurmuş olduğum kadının sesi platformunun amacı hiçbir şekilde ayrım yapmaksızın her kesimden kadınlarımızın tanışıp, kaynaşıp birbirlerine destek olmalarını sağlamaktır. Mümkün mertebe üyelerimizle bir araya gelerek projeler hakkında fikir alışverişinde bulunuyoruz. Yapmış olduğum projelerde ilki kadar çok heyecanlanıyorum.Bu iş benim için zevk ve terapi gibidir. Her zaman söylüyorum. Mutlu olmak istiyorsak mutlu etmeliyiz. El ele verir birlik olursak dünyayı daha yaşanabilir hale getirebiliriz. Ne zaman başladı hatırlamıyorum ama bu misyon gurur duyuyorum.

Rusya Dostluk ve Kültür Derneği Başkanı Marina Sorokina

Rus-Türk dostluğunun sembol şehri Antalya, Türk ve Ruslar arasındaki kültürel etkileşim ve dostluğu pekiştirmek amacıyla  Dostluk ve Barış  Rusya Dostluk ve Kültür Derneği'nin etkinlik ,  Rus ve Türk ilişkisini sağlar

ANŞOYAD YÖNETİM KURULU BAŞKANI ŞÜKRÜ ERCİYESLİOĞLU

Şükrü Erciyeslioğlu,askerliğini şiirle bütünleştirdi Şiirimizin son süvarisiBir süvari astsubayı olan Şükrü Erciyeslioğlu, ‘At, avrat, silah’ özdeyişinin ilkini kendine konu seçerek araştırdı.ÜLKEMİZİN çeşitli bölgelerinde, 37 yıllık süvari astsubaylığını, yazdığı yüzlerce şiirle birlikte sürdüren duygu yüklü bir insan Şükrü Erciyeslioğlu.1933 yılında, Kayseri'nin Hisarcık Beldesi'nde doğan şair, daha ilkokul sıralarında tutulur Karacaoğlan, Köroğlu, Dadaloğlu ve Yunus Emre'ye.Yıllar birbirini kovalar. Süvari Astsubaylığı mesleği olur. Şiir ve at tutkusu, yaşam biçimidir artık.